مقدمه هر آمیزشی جهت آماده کردن همسر می توان از نقاط تحریک پذیری وی استفاده نمود و در صورتی که در شب زفاف نیز چنین استفاده ای شود پایداری و مودت بیشتری در روابط زوجین حاصل می شود .

از لحاظ روانی ، معاشقه و بازی ای که در فاصله قصد و انجام آمیزش صورت می گیرد رضایت بخش و آرامش دهنده بوده و درک لذت جنسی را با تنی محو در آرامش که فقط جای لذت را باقی گذارده بهمراه خواهد داشت . از نظر جسمی نیز مرد نعوظی پیدا کرده که ناشی از پرخون شدن نسج و اسفنجی سراسر آلت اوست و زن نیز پر خونی شعریه های سراسر دستگاه تناسلی را دارد .

اگر شوهر بدون معاشقه آمیزشی انجام داده و انزالی صورت گرفته و در پی آن همه پرخونی هایش فرو کش کرده است ولی همسرش هیچ نفهمیده و این شعریه ای پر خون لگن و نعوظ وی برگشت نکرده باشد ، باعث می شود که همسرش به درد کمر بی ارزش اما پر دردی مبتلا می شود و تأثیرات منفی در روحیه ی شریک زندگی خود بگذارد .

تحریک و نوازش قسمتهایی از بدن همسر نقش مهمی در تحریک جنسی و ایجاد لذت بیشتر در همسران دارد. توجه هر یک از زوجین به سایر قسمتهای بدن و اندام های جنسی همسر خود موجب برانگیختن میل جنسی وی میشود. تحریک خوب و مناسب نقاط حساس و لذتبخش در مرحله معاشقه میتواند لذت آمیزش را چند برابر کند.

نقاط لذت بخش جنسی در افراد متفاوت است و زوجین باید بتدریج و با انجام معاشقه و ماساژ مناطق حساس بدن خود و شریک جنسیشان را کشف کنند.

نقاط حساس بدن آقایان

تنها نقطه شهوانی بدن مرد اندام جنسی او نیست .اگر شما به بدن مرد بیشتر توجه کنید قسمتهایی را کشف خواهید نمود که به کمک آنها خیلی سریع و راحت میتوانید مرد را تحریک کنید. خانم هم باید تمامی مناطق حساس شوهرش  را با جستجو و در طی روابط جنسیشان بشناسد.

1- سر: برای بیشتر آقایان نوازش سر و موهایشان بخصوص عبور انگشت همسرشان از بین موهای آنها لذتبخش می باشد . علت این امر رهاسازی هورمون اندورفین در اثر ماساژ پوست سر است.

2-لاله گوش : بوسیدن ، زبان زدن ، مکیدن و خوردن لاله گوش برای آقا لذت بخش است. ولی مراقب باشید زیاد آنرا خیس نکنید!

3-لبها : بوسیدن ، مکیدن و گاز گرفتن آهسته لب ها  در حالت های مختلف جذابیت خاصی و بار عاطفی زیادی دارد . مکیدن زبان خانم یا مکیدن زبان شوهر توسط همسرش ، برای زوجین تحریک کننده است .

4-گردن : بوسیدن ، لیسیدن و مکیدن گردن توسط همسر بسیار آرامش بخش می باشد. ناحیه زیر فک تا پایین گردن را در دو طرف ببوسید.

5- پشت : شانه پشت و کمر او را ماساژ دهید. بعد مهره های کمر او را از بالا تا پایین ببوسید.

6-سینه ها : این کار لذتی دو طرفه دارد بازی کردن با موهای سینه شوهر را خانم های زیادی دوست دارند این میل دو طرفه است و آقایان نیز لذت می برند . خیلی از آقایان بوسیله نوازش نیشگون گرفتن زبان زدن یا آهسته گاز گرفتن سینه شان تحریک میشوند

7- باسن : کفل و ناحیه مقعد مرد پایانه های حسی زیادی دارد. این ناحیه را نوازش کنید.

8-پاها : بعضی از آقایان از نوازش بوسیدن و حتی لیسیدن و خوردن پاهایشان لذت میبرند.

9-اندام جنسی : بیضه بیخ آلت ، در بالای بیضه ، سر آلت از مناطق بسیار حساس اندام جنسی هستند که تحریک آنها با دست زبان و بوسیدنشان خیلی موثر است.